Derby Stomilu w Ekstraklasie Młodzika

Ostatnia sobota stała pod znakiem derbowego pojedynku drużyn Stomilu w Ekstraklasie Młodzika. Naprzeciwko podopiecznych trenera Andrzeja Mierzejewskiego z rocznika 2007 stanęli starsi koledzy, również reprezentujący naszą akademię (głównie rocznik 2006).

Bardzo wyrównane spotkanie zakończyło się niestety porażką naszej drużyny 1:2. Zdecydowały detale i kilka niewykorzystanych okazji podbramkowych. Zdaniem obserwatorów tego meczu wynik nie jest sprawiedliwy i nie oddaje boiskowych wydarzeń.

Trener Andrzej Mierzejewski powiedział po meczu: "Pomimo porażki jestem bardzo zadowolony z gry moich chłopców. Pierwszy raz zagraliśmy w optymalnym składzie i momentami widać było brak zgrania oraz niedokładności w rozegraniu. Szkoda niewykorzystanych sytuacji, bo z pewnością wynik mógł być zdecydowanie lepszy, jednak cieszy gra, oraz fakt że nie ustępowaliśmy starszym kolegom" .

Bramkę dla naszego zespołu w tym meczu strzelił Kewin Zimerman.