Mrągowo, Ostróda, Jeziorany ... Stomil w grze niepokonany

W miniony weekend nasze drużyny wzięły udział w turniejach w Mrągowie Ostródzie i Jezioranach

W sobotę drużyna rocznika 2007 grała w turnieju w Mrągowie, gdzie nie miała sobie równych wygrywając z Granicą Kętrzyn 3:1, Naki Olsztyn 3:1, UKS Mini Soccer Academy Mrągowo 2:0. W kolejnym meczu doszło od emocjonującego pojedynku z Olimpią Elbląg, niestety w tym meczu naszą drużynę dopadł kryzys strzelecki i mecz zakończył się wynikiem 0:0. Były to jednak jedyne punkty stracone przez nasz zespół w tym turnieju, bo w kolejnym meczu wygraliśmy z MKS Korsze 2:0, a zwycięstwo w całym turnieju przypieczętowaliśmy ostrym strzelaniem z BUKS Barczewo 7:0, a najlepszym zawodnikiem naszej drużyny wybrany został Michał Urbański. Pozostali zawodnicy to : Michał Kątek, Błażej Drąg, Mateusz Januszewicz, Maciej Koziatek, Franek Birkoz , Kewin Zimerman , Olek Wtulich, Antek Myszkowski i Kacper Kowalski.

W niedzielę natomiast 2 drużyny rocznika 2007 pod opieką trenera Grzegorza Goliaszewskiego wybrały się na turniej do Jezioran. Rywalizację grupową obie nasze drużyny zakończyły na 1. miejscu. Stomil I pokonał kolejno MKS I Jeziorany 5:0, Młodego Piłkarza Jonkowo 5:0, FunFutbol Olsztyn 3:0, by zakończyć rozgrywki grupowe wysokim 7:0 z Tęczą II Biskupiec. Stomil II rozpoczął od zwycięstwa 2:1 z Polonią Lidzbark Warmiński, następnie przyszedł remis  po emocjonującym 1:1 z Tęczą I Biskupiec. Kolejne mecze to już zwycięstwa 2:0 z MKS II Jeziorany oraz 1:0 z MKS Frombork.

Obie drużyny awansowały do półfinałów, gdzie Stomil I pokonał 1:0 Tęczę I Biskupiec, a Stomil II 2:0 FunFutbol Olsztyn. Finał był więc derbową potyczką naszych drużyn. Jak przystało na derby mecz był pełen walki i emocji, a przysłowiową "truskawką na torcie" była bramka Mateusza Januszewicza, który strzałem zza pola karnego zdjął pajęczynę z bramki i tym samym ustalił wynik spotkania na 1:0. Królem strzelców został Kewin Zimerman. Warto zauważyć, że przez cały turniej bramkarze drużyny Stomilu I Adam Kątek, Błażej Drąg oraz Kewin Zimerman nie wpuścili ani jednej bramki.

Składy naszych drużyn:

Stomil I: Adam Kątek, Wiktor Stolarczyk, Mateusz Januszewicz, Błażej Drąg, Michał Urbański, Kewin Zimerman, Aleksander Leński, Jakub Mania oraz najlepszy zawodnik zespołu Aleksander Wtulich.

Stomil II: Damian Kobyliński,Szymon Bogusz, Borys Rybiński, Wojciech Pokropski, Franciszek Birkos, Szymon Romaniuk, Igor Jakubowski, Olaf Galewski oraz najlepszy zawodnik zespołu Kacper Kowalski.

Drużyna rocznika 2008 w niedzielę wybrała się na turniej do Ostródy. Rozgrywki grupowe po zwycięstwach 4:0 z Żuri Olsztyn, 3:0 z ŁKS Łomża oraz 3:1 z drużyną z Mrągowa i 6:0 z drugim zespołem gospodarzy zakończyła na pierwszym miejscu. W ćwierćfinale spotkaliśmy się z pierwszą drużyną gospodarzy i po emocjonującym meczu doszło do serii rzutów karnych, które lepiej wykonywali nasi rywale. Nasza drużyna musiała zadowolić się walką o 5. miejsce. Po 2 kolejnych zwycięstwach nasza drużyna zajęła w ostródzkim turnieju 5. miejsce.