Mroźny awans

W mroźny sobotni poranek na orliku przy ul. Jagiellończyka odbył się ostatni turniej pierwszej rundy rozgrywek grupy 9 żaków. Gospodarzem turnieju była nasza drużyna.

W pierwszym meczu spotkały się walczące o pierwsze miejsce w tabeli drużyny Stomilu i Naki. Na zmrożonym boisku pierwsi bramkę zdobyli goście. Stomil próbował wyrównać już w pierwszej połowie jednak piłka trafiła w poprzeczkę. W drugiej połowie nadal atakował Stomil jednak to Naki podwyższyło na 2:0. To nie załamało Stomilu, który za wszelką cenę dążył do wyrównania. Bramka gości była jednak w tym meczu jak zaczarowana i kolejny strzał wylądował na poprzeczce gości. W końcówce jeszcze Błażej Drąg próbował pokonać bramkarza Naki z rzutu wolnego jednak piłka trafiła jedynie w spojenie słupka z poprzeczką i mecz zakończył się wynikiem 0:2.

W drugim meczu po bardzo emocjonującym pojedynku Naki pokonało Żuri 3:2 i jasne stało się, że do kolejnej rundy awansują drużyny Stomilu i Naki.

Pomimo tego, że sprawa awansu była już rozstrzygnięta to trzeci mecz był najlepszym pojedynkiem tego dnia. W spotkaniu Stomilu i Żuri mogliśmy oberzeć kilka ciekawych akcji zespołowych z obu stron. Prowadzenie objęli goście, ale po dwóch bramkach Antka Myszkowskiego oraz jednej Mikołaja Czyżewskiego wygraliśmy 3:2.