Wygraliśmy eliminacje do Naki Cup 2018

W mroźną i słoneczną niedzielę dwie nasze drużyny wzięły udział w eliminacjach do turnieju Naki Cup 2018.

W grupie A zagrała drużyna Stomilu II Olsztyn, która rozpoczęła od zwycięstw 2:0 z Pisą Barczewo oraz 2:1 z AP Stomil Olsztyn. W kolejnym meczu zagraliśmy z Naki I Olsztyn i niestety przede wszystkim z powodu barku dostatecznej koncentracji ie udało się strzelić bramki i ulegliśmy 0:2. w kolejnych meczach skuteczność była o wiele lepsza i wygrywając z 2:1 z MOSP Białystok oraz 4:1 z Warmią Olsztyn zajęliśmy II miejsce w grupie.

W tym samym czasie na boisku przy ulicy Jagiellończyka swoje mecze w grupie B rozgrywała drużyna Stomilu I Olsztyn. Po kolejnych zwycięstwach 1:0 z Tęczą Biskupiec, 3:0 z FunFutbol Olsztyn, 6:0 z Naki II Olsztyn, 1:0 z Naki III Olsztyn i 3:1 z Olimpią Elbląg zajęliśmy I miejsce w grupie.

W ćwierćfinale Stomil II trafił na Olimpię Elbląg. Po meczu pełnym emocji, gdzie przez większość czasu gościliśmy pod bramką rywali, a Olimpia stworzyła niewiele sytuacji to rywale okazali się być drużyną skuteczniejszą strzelając nam 2 bramki, na które odpowiedzieliśmy jedynie piękną bramką kontaktową i po porażce 1:2 pożegnaliśmy się z turniejem.

Stomil I trafił na drużynę MOSP Białystok i wygrał 2:0, w meczu półfinałowym pokonaliśmy o raz kolejny Olimpię Elbląg 1:0 by w finale spotkać się z Tęczą Biskupiec. W emocjonującym finale wygraliśmy 1:0 i tym samym awansowaliśmy do turnieju głównego Naki Cup. Swoją grą udowodniliśmy, że jesteśmy czołową drużyną w regionie, a w tej sytuacji dziwi fakt, że do turnieju we własnym mieście musimy przebijać się przez eliminacje.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Antek Myszkowski, a najlepszym zawodnikami naszych drużyn Kacper Kowalski i Michał Urbański.

Nasze drużyny wystąpiły w składach:

Stomil I: Adam Kątek, Michał Urbański, Borys Rybiński, Mateusz Januszewicz, Kewin Zimerman, Wojciech Klimkiewicz, Antek Myszkowski, Alex Szulc, Aleksander Wtulich, Szymon Bogusz, Aleksander Leński

Stomil II: Damian Kobyliński, Kacper Kowalski, Franciszek Birkos, Mikołaj Czyżewski, Szymon Romaniuk, Filip Szewczak, Bartosz Bernaciak, Wojciech Pokrobski, Jakub Mania, Krzysztof Żywicki, Igor Jakubowski.