Wygrane eliminacje Masuria CUP i debiut na wielkim polu

Aż w dwóch turniejach rozgrywanych w Barczewie wzięły udział w upalną sobotę drużyny rocznika 2007 trenera Andrzeja Mierzejewskiego.

Eliminacjach do turnieju Masuria Cup rozgrywane na stadionie nasza drużyna rozpoczęła wyjątkowo skutecznie od zwycięstwa 6:1 z Młodym Piłkarzem Jonkowo. Niestety skuteczne w pierwszym meczu nasze "armaty" zablokowały się na kolejne dwa spotkania przez co ulegliśmy 0:1 Tęczy Biskupiec oraz bezbramkowo zremisowaliśmy z Żuri Olsztyn. Na szczęście odblokowanie nastąpiło w odpowiednim momencie i w decydującym o awansie do "Ligi Mistrzów" meczu z LUKS Wydminy strzeliliśmy 3 bramki tracąc jedynie jednego gola po kontrowersyjnym rzucie karnym.

W ten sposób awansowaliśmy do Ligi Mistrzów, którą rozpoczęliśmy od remisu 1:1 z Tęczą Biskupiec. W kolenym meczu doszło do derbowego pojedynku z Naki Olsztyn. Pomimo tego, że przez większość meczu rywale grali z przewagą jednego zawodnika nasza drużyna pewnie wygrała 3:0. Takim samym wynikiem zakończyły się mecze z Varsovią Warszawa oraz Pisą Barczewo, dzięki czemu nasza drużyna wygrała Eliminacje do tegorocznego turnieju Masuria Cup.

Skład drużyny na Masuria Cup
ADAM KĄTEK, BORYS RYBIŃSKI, BŁAŻEJ DRĄG, WOJTEK KLIMKIEWICZ, MICHAŁ URBAŃSKI, KACPER KOWALSKI,
NIKODEM SOBANIA, ANTONI MYSZKOWSKI, KEWIN ZIEMERMAN, MIKOŁAJ CZYŻEWSKI.SZYMON ROMANIUK, ALEKSANDER SZULC.

O wiele trudniejsze zadanie stanęło przed naszym drugim zespołem, który prowadzony przez trenera Grzegorza Goliaszewskiego, wziął udział w Turnieju BUKS CUP 2018. Nie dość, że turniej rozgrywany był w kategorii rocznika 2005 i młodsi, to dodatkowo był to pierwszy występ naszego zespołu na "dużym" boisku w ustawieniu 8 zawodników w polu + bramkarz.

Brak doświadczenia w grze na dużym boisku widoczny był szczególnie w dwóch pierwszych spotkaniach z BUKS Barczewo oraz niemieckim Hagen / Niedermark, które nasza drużyna przegrała po 0:1. W kolejnym meczu z UKS Mini Soccer Mrągowo nasza gra wyglądała już całkiem przyzwoicie i kontrolowaliśmy grę, jednakże nic nie chciało wpaść do bramki rywali. Dopiero w ostatniej minucie spotkania przepiękny strzał z dystansu po indywidualnej akcji Mateusza Januszewskiego dał nam zwycięstwo 1:0 i awans do półfinału.

W pojedynku półfinałowym z Mazurem Ełk aż nadto widoczna była przewaga fizyczna rywali. Nasza drużyna broniła się jednak bardzo dzielnie. Niestety w ostatniej minucie spotkania po strzale z dystansu i rykoszecie rywale objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca.

W pojedynku o 3. miejsce ponownie spotkaliśmy się z zespołem Hagen/ Niedermark. Niestety tym razem kluczowa okazała się przewaga wzrostu rywali, którzy obieli prowadzenie po ładnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową, któremu żaden z naszych zawodników nie był w stanie zapobiec. Nasza drużyna starała się atakować i odrobić straty. Po jednym z ataków rywale wyprowadzili szybką kontrę ustalając wynik spotkania na 0:2.

Czwarte miejsce w turnieju BUKS CUP należy uznać za niewątpliwy sukces drużyny zważywszy na brak doświadczenia w grze na "dużym boisku" oraz przewagę fizyczną rywali.

W poniedziałek zaś po południu wybraliśmy się na turniej ligowy do Stawigudy, w którym wzięły udział 3 nasze zespoły oraz drużyna GKS Stawiguda. Mecze z gospodarzami nie przyniosły wielkich emocji i zakończyły się naszymi wysokimi zwycięstwami. O wiele więcej emocji i walki było w meczach pomiędzy naszymi drużynami, gdzie nie brakowało ostrych starć i pięknych bramek.

SKŁAD NA TURNIEJU BUKS CUP:
DAMIAN KOBYLIŃŚKI, WOJTEK POKROBSKI, MICHAŁ CIOKALSKI, MATEUSZ JANUSZEWICZ, KRZYSZTOF ŻYWICKI, IGOR JAKUBOWSKI, OLAF GALEWSKI,SZYMON OSUCH,SZYMON SZAMRUCHEWICZ, FILIP SZEWCZAK, FRANEK BIRKOZ.,ALEKSANDER LEŃSKI. SZYMON BOGUSZ, BARTOSZ BERNACIAK.