Z WOŚP zagraliśmy jak z nut

W niedzielne przedpołudnie drużyna rocznika 2007 pod kierunkiem trenera Andrzeja Mierzejewskiego wzięła udział w turnieju zorganizowanym w Barczewie w ramach XXVI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W turnieju wzięło udział 7 drużyn w tym dwie nasze. Rozgrywki prowadzono systemem każdy z każdym.

W naszym wykonaniu turniej rozpoczął Stomil II, który zremisował z gospodarzami Zielonymi Pisa Barczewo 0:0, natomiast Stomil I pokonał MKS Korsze I 3:0. W drugiej serii spotkań Stomil II ponownie pomimo ogromnej przewagi nie znalazł recepty na pokonanie bramkarza rywali i zremisował z MKS Korsze 0:0, natomiast Stomil I bez problemów pokonał Żółtych Psa Barczewo 2:0.Dopiero w trzeciej serii spotkań odblokowały się armaty Stomilu II i nasi zawodnicy rozgromili Legię-Bart Bartoszyce 5:1, a Stomil I pokonał 1:0 MKS II Korsze.

Najwięcej emocji przyniósł mecz czwartej serii spotkań pomiędzy Stomilem I i Stomilem II. Obie drużyny na przemian atakowały bramkę rywali, ale mimo ciągłej, nierzadko ostrej walki, obaj nasi bramkarze zachowali czyste konto i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

W kolejnych meczach Stomil II nareszcie zaczął wykorzystywać stwarzane sytuacje i rozgromił 5:1 MKS II Korsze oraz 6:0 Żółtych Pisę Barczewo. Natomiast Stomil I konsekwentnie, krok po kroku zmierzał po zwycięstwo w turnieju pokonując 1:0 Legię-Bart Bartoszyce oraz 2:0 Zielonych Pisę Barczewo.

To już kolejny turniej po kończącym ubiegły rok turnieju w Jezioranach, gdzie nasze drużyny zajęły dwa pierwsze miejsca, tym razem nie doznając porażki, a fantastycznym wyczynem popisał się bramkarz Stomilu I Damian FUBU Kobyliński, który w cały turnieju ani razu nie dał się pokonać zawodnikom rywali i zachował czyste konto.

W naszych drużynach zagrali:

Stomil I: Adam Kątek, Maciej Koziatek, Błażej Drąg, Borys Rybiński, Kewin Zimerman, Antonii Myszkowski, Jakub Mania, Wiktor Stolarczyk, Wojciech Pokropski, Kacper Kowalski.

Stomil II: Damian Kobyliński, Aleksander Wtulich, Michał Urbański, Aleksander Leński, Igor Jakubowski, Bartosz Bernaciak, Mateusz Januszewicz,Szymon Romaniuk, Franciszek Birkos, Mikołaj Czyżewski.