Zima na sportowo w Gietrzwałdzie

Aż trzy drużyny rocznika 2007 prowadzone przez trenera Andrzeja Mierzejewskiego i asystenta Grzegorza Goliaszewskiego wzięły udział w turnieju rocznika 2006 i młodszych "Zima na sportowo" w Gietrzwałdzie.

Drużyny Stomilu I i Stomilu III trafiły do grupy A, natomiast Stomil II trafił do grupy B. W rozgrywkach grupowych Stomil I nie doznał porażki remisując mecz inauguracyjny z Białym Orłom II Działdowo 0:0, a następnie pokonując Żuri I Olsztyn 1:0, 2:1 Stomil III Olsztyn oraz 2:0 GKS Gietrzwałd. Dzięki tym wynikom nasza drużyna wygrała grupę A.

Rywalizująca w tej samej grupie drużyna Stomilu III poza porażką 1:2 ze Stomilem I uległa także, w tym samym stosunku Białym Orłom II Działdowo. W pozostałych meczach wygrała z GKS Gietrzwałd 4:1 oraz 1:0 z Żuri Olsztyn, a decydującą bramkę w tym meczu strzelił po fantastycznej szarży w ostatniej minucie meczu Igor Jakubowski. Tym samym drużyna zajęła III miejsce w grupie A.

Także III miejsce w swojej grupie zajęła drużyna Stomilu II, która rozpoczęła turniej od porażki 0:2 z Białymi Orłami I Działdowo oraz 0:1 z Żuri II Olsztyn. W kolejnych meczach odniosła już zwycięstwa 2:0 z Gutkovią oraz 3:0 z GKS Gietrzwałd.

W meczu o 5. miejsce doszło więc do derbowego pojedynku pomiędzy Stomilem II i Stomilem III. Po zaciętym spotkaniu 1:0 zwyciężyła drużyna Stomilu III.

Mecz finałowy wzbudzał wiele emocji zarówno na boisku, jak i na trybunach, z których co chwila było słychać głośny doping dla obu drużyn. O wyniku meczu zadecydował rzut wolny, z którego bramkę zdobyła drużyna Żuri Olszyn i pomimo wielokrotnych prób z naszej strony prowadzenia nie oddała już do końca meczu.

Biorąc pod uwagę, że rywalizowaliśmy ze starszymi drużynami, a na turnieju zabrakło kilku naszych podstawowych zawodników, turniej ten należy uznać jako bardzo udane doświadczenie.

Nasze drużyny wystąpiły w następujących składach:

Stomil I: Damian "Fubu" Kobyliński, Adam Kątek, Aleksander Szulc, Kewin Zimerman, Aleksander Wtulich, Krzysztof Żywicki, Olaf Galewski oraz najlepszy zawodnik drużyny Igor Jakubowski.

Stomil II: Maciej Koziatek, Mateusz Januszewicz, Kacper Kowalski, Mikołaj Czyżewski, Filip Szewczak, Szymon Bogusz,  Aleksander Leński, Kamil Giera, oraz najlepszy zawodnik drużyny Wiktor Stolarczyk.

Stomil III: Michał Ciokalski, Szymon Osuch, Szymon Romaniuk, Wojciech Pokropski, Dawid Zarzycki, Jakub Mania, Mateusz Marcinkan oraz najlepszy zawodnik drużyny Bartosz Bernaciak.