Znów porządziliśmy w Barczewie

W miniony weekend podopieczni trenera Andrzeja Mierzejewskiego z rocznika 2007/2008 rozegrali swój ostatni w tym sezonie turniej zdobywając 1 i 2 miejsce. Dwa zespoły naszego klubu dzielnie reprezentowały „biało-niebieskie” barwy na odbywającym się w Barczewie Pisa Young Stars 2018.

„Młode Kormorany Stomilu” w tym turnieju prowadzeni przez Anie Mierzejewską, Dominika Niestępskiego i Andrzeja Mierzejewskiego zostali podzieleni na dwa zespoły. W turnieju zagrało szesnaście zespołów: dwa zespoły Jaguara Gdańsk, Unia Boryszew, dwa zespoły Rony Ełk , Żuri Olsztyn, Naki Olsztyn, Polonia Pasłęk, MKS Korsze, Junior Świątki, Tęcza Biskupiec, MKS Jeziorany, Pisa Barczewo, AP Ostróda oraz dwa zespoły Dumy Warmii.

W pierwszym dniu zespoły zostały podzielone na dwie grupy, gdzie każdy grał z każdym. Bardzo dużo grania z czego cieszyli się i piłkarze i trenerzy. W pierwszym dniu „Młode Kormorany Stomilu” spisały się rewelacyjnie nie przegrywając żadnego meczu i notując tylko trzy remisy oraz 9 zwycięstw.

Po pierwszym dniu cztery najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały do „Mistrzostw Świata” a pozostałe zespoły zagrały w „Mistrzostwach Europy”. Już na sam początek zmagań zagraliśmy między sobą gdzie minimalnie lepszy okazał się zespół Stomilu I wygrywając z zespołem Stomil II 1:0. Była to jedyna porażka zespołów Stomilu w tym turnieju, Stomilowi II przydarzył się jeszcze tylko jeden remis. Pozostałe mecze to wygrane.

Drużyny przez cały turniej grały na bardzo dobrym poziomie. – Jak zawsze cieszą dwa pierwsze miejsca drużyn Stomilu, ale jeszcze bardziej postawa i gra naszych chłopców – powiedział trener Andrzej Mierzejewski. – Widać oczywiście braki, ale grę naszego zespołu trzeba bardzo pochwalić. Nasze zespoły były docenione nie tylko przez organizatorów turnieju, trenerów,”ludzi piłki” ale także wielu postronnych kibiców, oglądających zmagania naszych młodych adeptów. Trenerzy naszego zespołu byli bardzo dumni z postawy wszystkich chłopców.

Dwa pierwsze miejsca w turnieju to nie jedyne trofeum, które przywieźliśmy na Piłsudskiego 69. Najlepszym Bramkarzem turnieju został wybrany nasz bramkarz Maciej Koziatek. – Co prawda w turnieju wystąpiliśmy podzieleni na dwie drużyny, ale razem tworzymy jeden zespół, który jak widać ma duży potencjał i przynosi oglądającym ich grę- kibicom wiele dumy i radości – dodaje Mierzejewski.

Stomil Olsztyn dzielnie reprezentowali: Maciej Koziatek, Damian Kobyliński, Bartosz Bernaciak, Borys Rybiński, Błażej Drąg, Igor Jakubowski, Kewin Zimerman, Wojtek Pokropski, Filip Szewczak, Mateusz Januszewicz, Szymon Romaniuk, Olaf Galewski, Olek Wtulich, Antek Myszkowski, Kozłowski Antek, Jakub Mania, Żywicki Krzyś, Piotr Szelugowski, Paweł Szelugowski, Franek Birkos, Michał Ciokalski, Kacper Kowalski, Wojtek Klimkiewicz oraz Michał Urbański .