Podsumowanie obozu zimowego w Lubawie
Młode Kormorany Stomilu Olsztyn z rocznika 2007/2008 pod wodzą trenerów: Ani Mierzejewskiej, Dominika Niestępskiego, Grzegorza Goliaszewskiego i Andrzeja Mierzejewskiego w dniach od 27 stycznia do 2 lutego przebywały na obozie zimowym w Lubawie.
Tak jak zawsze na obozach trenera Andrzeja, było dużo zabawy z piłką ale nie tylko... Każdy dzień to trzy treningi, które przy odpowiednim zaangażowaniu były bardzo wyczerpujące. Szczególnie o zmęczenie zawodników dbała trener Ania, która wykonała z chłopcami bardzo dużo pracy.
Był też czas na odpoczynek i regeneracje, w tym wyjazd na basen. Odbywały się też rozmowy o zdrowym odżywianiu i sportowym trybie życia. Spotkaliśmy się również ze strażakami na pogadance o bezpieczeństwie przeciwpożarowym. Mieliśmy też przyjemność zagrania sparingu z zespołem Constractu Lubawa. Cieszy wygrana w tym meczu, ale nie ona była najważniejsza, a raczej możliwość gry z przeciwnikiem, od którego można się uczyć gry na hali - oglądanie naszego sparingu i przeciwników w tym meczu to ogromna przyjemność.
Jednym z sukcesów obozu jest fakt, że na obozie było 37 zawodników, nikt nie zachorował i wszyscy kolejny raz wrócili cali i zdrowi do domu. Wszystkie cele obozu zostały zrealizowane, co z pewnością zaprocentuje już w najbliższych miesiącach na boiskach. Ważne podkreślenia jest również informacja że dobra postawa kilku zawodników pozwoliła im na awans do pierwszego zespołu swoich roczników - warto ciężko trenować!