Ruszyła Ekstraklasa Młodzika

Po długiej przerwie zimowej, podczas której zawodnicy trenera Andrzeja Mierzejewskiego ciężko trenowali na olsztyńskich obiektach raz obozie w Lubawie, nadszedł w końcu czas na rozgrywki ligowe. Drużyna Stomilu z rocznika 2007 zagra w Ekstraklasie Młodzika, czyli w gronie 12 najlepszych zespołów województwa z roczników 2006/2007 . Udział w tych rozgrywkach zapewniły nam zwycięskie baraże z Polonią Lidzbark Warmiński, którą w dwumeczu pewnie pokonaliśmy 5:1. Naszymi ligowymi przeciwnikami w grupie 1 będą: Rona Ełk, Legia Bart Bartoszyce, Mrągowia Mrągowo, Naki Olsztyn i Stomil Olsztyn (rocznik 2006).

Zmagania ligowe nasz zespól rozpoczął od piątkowego (29.03) wyjazdowego meczu z silnym zespołem Legi Bart Bartoszyce. Tak jak się spodziewaliśmy, spotkaliśmy się z bardzo dobrą drużyną, która od początku spotkania przeważała i starała się nieustannie zagrozić naszej bramce. Jednak po dwudziestu minutach gry i roszadach w naszym składzie, Młode Kormorany Stomilu Olsztyn zaczęły przejmować inicjatywę w tym spotkaniu. Druga połowa to już niepodważalna przewaga naszego zespołu i niebezpieczne kontry przeciwnika. Stworzyliśmy klika bardzo ciekawych akcji, które jednak nie przyniosły nam bramek. Naszym głównym mankamentem w tym spotkaniu była skuteczność. Wynik remisowy trzeba uznać za sprawiedliwy.

Komentarz trenera po meczu - „Biorąc pod uwagę że gramy w rozgrywkach z rocznikiem starszym o rok, to jestem bardzo zadowolony z gry naszego zespołu, bo był to nasz najlepszy mecz rozegrany wiosną na boisku. Wracamy powoli do poziomu gry z jesieni. Gra naszego zespołu cały czas się poprawia i idzie to w dobrym kierunku. Martwi tylko, że w wyniku bardzo ostrej gry naszych przeciwników, dwóch naszych czołowych zawodników doznało kontuzji"

Skład Stomilu: Adam Kątek, Michał Tyszka, Borys Rybiński, Błażej Drąg, Michał Urbański, Aleksander Wtulich, Franek Birkos, Aleksander Szulc, Miłosz Jachimowicz, Szymon Romaniuk, Mateusz Januszewicz, Wojtek Pokropski, Wiktor Lewicki, Kuba Mania.

Kolejny mecz ligowy nasza drużyna zagra 05.04.2019 w Olsztynie z Roną Ełk.