Wygrana w Energa Cup Iława

Pracowity weekend miała drużyna Stomilu Olsztyn z rocznika 2007. Po piątkowym meczu ligowym w Bartoszycach, już w sobotni poranek (przy kilku roszadach w składzie) nasi zawodnicy pod wodzą trenera Andrzeja Mierzejewskiego udali się na silnie obsadzony turniej do Iławy, w którym zagrały czołowe zespoły z naszego województwa.

Już od  pierwszego spotkania wygranego z Pisą Barczewo 2:0, Młode Kormorany z Olsztyna pokazały, że tego dnia grają jeszcze lepiej niż w piątkowym meczu ligowym. Kolejne zwycięstwa z Olimpią Elbląg 2:0, Polonią Pasłęk 6:0, Unią Susz 1:0, Maym Jeziorakiem Iława 3:0, Motorem Lubawa 5:0 i remis z Wkrą Działdowo 1:1 dają nam zasłużone pierwsze miejsce w całym turnieju.

W sobotę nie zagrało kilku zawodników z pierwszego składu naszej drużyny, jednak zmiennicy pokazali się z bardzo dobrej strony. Nie ustrzegliśmy się błędów i z pewnością jest nad czym pracować, mimo to nasza gra zaczyna cieszyć kibiców, rodziców, samych zawodników i oczywiście trenera - „Jestem bardzo zadowolony z postawy naszej drużyny, oraz z tego że miałem szanse na danie gry zmiennikom. Ich dobra postawa zwiększa rywalizację w zespole, co z pewnością zaprocentuje jeszcze lepszą grą naszej drużyny" - powiedział Andrzej MIerzejewski.

Skład: Adam Kątek, Maciej Koziatek, Szymon Romaniuk, Mateusz Januszewicz, Borys Rybiński, Michał Urbański, Aleksander Szulc, Aleksander Wtulich, Miłosz Jachimowicz, Franek Birkos, Wiktor Lewicki, Wiktor Rutkowski, Jakub Mania, Oliwier Markiewicz.

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Maciej Koziatek.