Stomil Olsztyn - Rona Ełk

Kolejny mecz w Ekstraklasie Młodzika rozegrali zawodnicy Stomilu 2007 -  naszym przeciwnikiem była Rona Ełk, czyli jeden z najlepszych zespołów województwa w roczniku 2006.

Mecz zaczęliśmy bardzo dobrze i już po kliku minutach gry wyszliśmy na prowadzenie po "centrostrzale" Olka Wtulicha. Nasza radość niestety trwała krótko, gdyż przeciwnik szybko odpowiedział dwiema bramkami, a tuż przed przerwą dołożył kolejną i do szatni schodziliśmy przegrywając 1:3.

Drugą połowę zaczynamy mocnym akcentem - pięknym strzałem popisuje się Miłosz Jachimowicz i łapiemy kontakt z rywalami. Stwarzamy kolejne sytuacje jednak nie możemy umieścić piłki w siatce gości. W końcówce spotkania z boiska na skutek kontuzji schodzi lider naszej obrony Borys Rybiński, co bezlitośnie wykorzystują zawodnicy Rony i strzelają nam kolejne dwa gole - ostatecznie przegrywamy 2:5.

Biorąc pod uwagę przebieg meczu to wynik był zdecydowanie za wysoki. Rozegraliśmy dobre spotkanie, w którym nawiązaliśmy walkę z zespołem z Ełku, a wiele akcji podopiecznych trenera Andrzeja Mierzejewskiego mogło się bardzo podobać. Mecz był wyrównany, a bramki straciliśmy po błędach indywidualnych, które nie powinny nam się zdarzyć .Takie mecze (nawet przegrane) wiele uczą, a z błędów wyciągniemy konstruktywne wnioski.

Skład: Michał Tyszka, Maciej Koziatek, Michał Urbański, Borys Rybiński, Mateusz Januszewicz, Olek Wtulich, Olek Szulc, Miłosz Jachimowicz, Franek Birkos, Adam Kątek, Wojtek Pokropski, Wiktor Lewicki, Wiktor Rutkowski.