Jako Cup Gdańsk - podium i awans

Ostatni weekend drużyna Stomilu z rocznika 2007 (wsparta młodszymi kolegami), prowadzona przez Andrzeja Mierzejewskiego i Anię Mierzejewską spędziła na turnieju Jako Cup w Gdańsku.

Sobota minęła pod znakiem rozgrywek grupowych. Pierwsze dwa mecze okazały się spacerkiem - wygrywamy gładko z Jaguarem Gdańsk 4:2 i Juventus Academy Gdańsk 7:0. Kolejne spotkania (po bardzo dobrej grze) niestety przegrywamy, kolejno z FASE Szczecin 1:2 i Wartą Gorzów 2:3. Przy odrobinie lepszej skuteczności mogliśmy zebrać komplet punktów, jednak wyniki te pozwoliły nam znaleźć się wśród najlepszych zespołów i walczyć o zwycięstwo w turnieju kolejnego dnia.

Dwa pierwsze mecze w niedzielę to okazja do rewanżu za porażki w grupie - wygrywamy z Wartą Gorzów 2:0 i remisujemy z FASE Szczecin 1:1. W kolejnym wyrównanym spotkaniu doznajemy porażki z Jedynką Reda 1:2. Ostatni mecz gramy z Golem Brodnica - trzy punkty mogą dać zwycięstwo w turnieju. Ostatecznie po zaciętym spotkaniu remisujemy 1:1 i kończymy dwa dni zmagań na trzecim miejscu, oraz awansujemy do międzynarodowego turnieju głównego Jako Cup.

Był to bardzo intensywny i wymagający turniej dla naszej drużyny - 8 spotkań po 36 minut, z krótkimi przerwami na odpoczynek, zakończony jednak sukcesem. Ze swoich podopiecznych zadowolony był trener Andrzej Mierzejewski, który chwalił chłopców za dobrą grę, zaangażowanie, wolę walki i realizację zadań taktycznych - dobry początek sezonu turniejowego.

Drużynę Stomilu reprezentowali: Błażej Drąg, Borys Rybiński, Michał Urbański, Szymon Romaniuk, Antek Myszkowski, Aleksander Wtulich, Kewin Zimerman, Miłosz Jachimowicz, Aleksander Szulc, Antek Kozłowski, Wojtek Klimkiewicz, Oliwier Sarnowski, Michał Tyszka, Franek Birkos, Mateusz Januszewicz, Wojtek Pokropski i Wiktor Lewicki.