Liga Orlika 20.05.2017

W niedzielne przedpołudnie zagraliśmy 2 kolejki ligowe kończąc tym samym kolejną rundę rozgrywek.

Rozpoczęliśmy od meczu pomiędzy Stomilem I, a MKS Jeziorany, który po wyrównanej walce zakończył się naszym zwycięstwem 2:1. Spotkanie Stomilu II z MKS Jeziorany rozpoczęło się od trzybramkowego prowadzenia MKSu, po chwili nasi zawodnicy złapali kontakt z rywalami strzelając dwa gole. Niestety to było wszystko na co było nas stać w tym meczu, a rywal dołożył jeszcze 3 gole i mecz zakończył się wynikiem 2:6. Ostatnie spotkanie tej kolejki to wysokie zwycięstwo Stomilu I nad Stomilem II 8:1.

O wiele więcej emocji było w meczach rewanżowych Stomil I ponownie wygrał z MKS-em, tym razem 3:1. Stomil II natomiast złapał wiatr w żagle i zrewanżował się rywalom za porażkę z pierwszego meczu wygrywając 4:2. Wiele emocji przyniosło ostatnie spotkanie pomiędzy Stomilem I i Stomilem II. Przez długi czas pachniało sensacją, bo przez prawie całą pierwszą połowę "dwójka" prowadziła 1:0. "Jedynka" wyrównała tuż przed przerwą, a po przerwie dołożyła jeszcze dwie bramki, na które "dwójka" pomimo kilku sytuacji nie potrafiła już odpowiedzieć.

Zauważyć trzeba, że w zespole "jedynki" kilku zawodników zadebiutowało na pozycji bramkarza, natomiast w "dwójce" formą błysnął "wypożyczony" z rocznika 2008 Dawid Bała, który wielokrotnie ratował drużynę przed utratą bramki, min. broniąc rzut karny.