Remis w Ekstraklasie Młodzika

Kolejny mecz w Ekstraklasie Młodzika rozegrała drużyna Stomilu Olsztyn z rocznika 2007. Tym razem zmierzyliśmy się z Legią Bart Bartoszyce, która do meczu przystępowała jako wicelider tabeli, co zwiastowało trudny pojedynek.

Mimo wszystko, to podopieczni trenera Andrzeja Mierzejewskiego od początku spotkania przejęli inicjatywę, stwarzając sobie regularnie sytuacje do strzelenia bramki. Niestety (jak to często bywa), kilka niewykorzystanych bardzo dogodnych sytuacji zemściło się i po rzucie wolnym jeden z zawodników gości zachował zimną krew w polu karnym i umieścił piłkę w siatce.

Sytuacja ta nie podłamała naszych zawodników, którzy cały czas atakowali i próbowali odwrócić losy tego meczu. Udało się w drugiej połowie - po pięknie wykonanym rzucie wolnym Miłosza Jachimowicza doprowadzamy do remisu. Do końca spotkania naciskamy zaciekle drużynę z Bartoszyc, jednak mimo wielu okazji wynik nie uległ już zmianie i  po ciekawym i dobrym w naszym wykonaniu meczu remisujemy 1:1.

Trener Mierzejewski powiedział po meczu: "Mimo braku w składzie naszych dwóch czołowych zawodników:  Antka Myszkowskiego i Adasia Kątka jestem bardzo zadowolony z gry naszego zespołu. Był to jeden z naszych najlepszych meczów w tej rundzie. Chłopcy realizowali przedmeczowe założenia i włożyli w to spotkanie bardzo dużo serca. Zabrakło jedynie skuteczności, ale jestem przekonany że grając za rok w tej samej lidze poprawimy ten aspekt i oprócz dobrej gry będą też lepsze wyniki. Zbieramy doświadczenie grając ze starszymi, a to przyniesie nam wiele korzyści".

Skład: Michał Tyszka, Maciej Koziatek, Borys Rybiński, Kacper Kowalski, Błażej Drąg, Michał Urbański, Olek Szulc, Olek Wtulich, Kewin Zimerman, Miłosz Jachimowicz, Franek Birkos, Wojtek Pokropski, Wiktor Rutkowski, Wiktor Lewicki, Szymon Romaniuk, Mateusz Januszewicz.