Sukces Stomilu w Turnieju o Puchar Prezesa PZPN

Sukcesem zakończyła się wyprawa młodych piłkarzy Stomilu Olsztyn na Turniej o Puchar Prezesa PZPN. Nasi zawodnicy dotarli aż do finału, zajmując ostatecznie drugie miejsce, wśród szesnastu rywalizujących tego dnia drużyn.

Chłopcy prowadzeni przez duet trenerski: Anię Mierzejewską i Andrzeja Mierzejewskiego przebrnęli przez fazę grupową z kompletem punktów i bez straconego gola, pokonując UKS Hattrick Głuchołazy, FASE Szczecin i AP Wieliczka. Ćwierćfinał to potyczka z silną drużyną BKS Lublin i wygrana 2:1. W półfinale poprzeczka powędrowała jeszcze wyżej, gdyż trafiliśmy na jednego z faworytów turnieju - Śląsk Wrocław. Po bardzo emocjonującym i trudnym meczu Stomil wygrywa ostatecznie 3:2 i melduje się w finale rozgrywek! Ostatni mecz to potyczka z drużyną AP Piotra Reissa i przegrana 1:3, co nie zmienia faktu że cały turniej to wielki sukces naszej drużyny.

Trener Andrzej Mierzejewski stwierdził że w finale zabrakło już sił jego zawodnikom. Uważa jednak że chłopcy zrobili dużo więcej niż zakładał przed wyjazdem -  Przed każdym turniejem mówię, że jedziemy wygrać, ale przede wszystkim chciałbym, abyśmy dobrze grali w piłkę, bo jeśli będziemy grać dobrze, to przyjdą i dobre wyniki. Tutaj natomiast takim minimum było wygranie chociaż jednego meczu. Oceniałem, że sukcesem będzie już wyjście z grupy, więc to wszystko, co działo się później, to jest ogromny wyczyn, biorąc pod uwagę jak dobrze obsadzony jest to turniej - podkreślił trener naszych zawodników.

Skład drużyny Stomilu: Michał Krztoń (najlepszy bramkarz turnieju), Oliwier Sarnowski, Wojciech Klimkiewicz, Antoni Kozłowski, Krzysztof Chrobak, Adam Lis, Wiktor Kulesza, Jakub Stanek, Kacper Mościbrocki, Paweł Łastowski.