Zwycięskie derby w Ekstraklasie Młodzika

Pierwsze zwycięstwo w Ekstraklasie Młodzika odnieśli zawodnicy Stomilu Olsztyn z rocznika 2007. W ostatni piątek (12.04) na boisku w Klewkach nasza drużyna rywalizowała z Naki Olsztyn 2006/2007 - spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Stomilu 4:1. Podopiecznych trenera Andrzeja MIerzejewskiego w tym spotkaniu prowadził Dominik Niestępski.

Od początku tego meczu nasz zespół prowadził grę i regularnie stwarzał dogodne sytuacje pod bramką gospodarzy. W pierwszej połowie strzelamy dwie bramki autorstwa Miłosza Jachimowicza. Obraz gry w drugiej połowie się nie zmienia - nadal dominujemy nad rywalem. Szybko dokładamy kolejnego gola, po którym przeciwnicy odpowiadają nam jednym trafieniem po którym przez chwilę ruszają do bardziej zdecydowanych ataków. Ostatecznie to my strzelamy kolejną bramkę i kontrolujemy przebieg spotkania już do końca.

Nasz zespół rozegrał bardzo dobre spotkanie. Drużyna Naki pierwszy raz w tym sezonie spotkała się w  najsilniejszym składzie. Wynik nie do końca nas satysfakcjonuje, patrząc jak dominowaliśmy podczas spotkania i nie wykorzystaliśmy kilku dogodnych akcji na podwyższenie wyniku.Jedyny minus naszej gry to zbyt mała skuteczność pod bramką przeciwnika. Podziękowania dla zawodników za walką na boisku – powiedział trener Dominik Niestępski.

Bramki w tym meczu strzelali: Miłosz Jachimowicz - 2, Wiktor Lewicki - 1, Franek Birkos - 1