8. miejsce rocznika 2008 w Arkonia Cup

W miniony weekend nasza drużyna złożona z zawodników rocznika 2008 udała się na międzynarodowy turniej Arkonia Cup do Szczecina. W wyniku losowania trafiliśmy do grupy B wraz z drużynami gospodarzy Arkonii Szczecin, Zagłębia Lubin, Wisły Płock, KS Canarinhos Skórzewo, SAP Słubice oraz zagranicznymi zesłpołami z Czech (FK Jablonec) oraz Niemiec (Union Berlin).

Niezbyt dobrze weszliśmy w ten turniej ponieważ w pierwszym meczu ulegliśmy 3:5 Wiśle Płock, chociaż rywal zdecydowanie był w naszym zasięgu.

W kolejnych dwóch meczach poszło już lepiej i zgromadziliśmy 4 punkty remisując 1:1 z Canarinhos Skórzewo oraz wygrywając 3:1 z Czechami z FK Jablonec.

W czwartej kolejce spotkań stanęliśmy naprzeciw gospodarzy i późniejszych zwycięzców grupy Arkonii Szczecin. Po wyrównanym meczu niestety musieliśmy uznać wyższość rywali przegrywając 1:2.

Następny mecz to także mecz walki i niestety kolejny zakończony minimalną porażką 2:3 po zaciętym meczu. Tym razem lepsi okazali się zawodnicy Zagłębia Lubin.

W kolejnych meczach grupowych bramki już nie straciliśmy, a pokonaliśmy kolejno SAP Słubice 1:0 oraz 3:0 Union Berlin.

Ostatecznie z dorobkiem 10 punktów zajęliśmy 4 miejsce, a przy odrobinie szczęścia mogło być dużo lepiej.

Piłkarskiego szczęścia zabrakło nam także drugiego dnia turnieju. W pierwszym meczu trafiliśmy na Pogoń Szczecin, która zdecydowanie wygrała z nami 4:0.

Ostatecznie przyszło nam grać o 7. miejsce. W regulaminowym czasie meczu z Jaguarem Gdańsk padł remis 1:1 i o wszystkim zadecydować miały rzuty karne, które lepiej wykonywali nasi rywale zwyciężając 3:2.

W turnieju Arkonia Cup zajęliśmy 8. miejsce, co jak na debiut w tak dużym międzynarodowym turnieju jest dobrym wynikiem.